slider repaired 2

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 9:00 - 19:00
Sb: 10:00 - 14:00

Serwis laptopów Asus - wymiana obudowy w notebooku Asus UX303L

Wyłamane zawiasy z klapy matrycy w laptopie Asus UX303L to kolejny dowód na to, że zastosowanie aluminiowej obudowy w laptopie nie zawsze oznacza większą trwałość w porównaniu do obudowy plastikowej. Wcześniej na blogu opisywaliśmy analogiczną usterkę również w laptopie Asus: Wymiana zawiasów i obudowy w laptopie Asus K501LX

Wszystko wyjaśnia poniższe zdjęcie. Do aluminiowej klapy przyklejony jest plastikowy element, a dopiero do niego przykręcone są zawiasy. Ów plastik wyłamał się i pozostaje już tylko wymiana całego elementu na nowy. Klejenie niestety nie pomoże na długo, problem z pewnością powróci.

Dlaczego tak się dzieje? Pomijając uszkodzenia czysto mechaniczne, gdzie np. klapa zostanie odchylona poza zakres pracy zawiasów lub laptop zostanie upuszczony to przyczyną może być już sama konstrukcja laptopa. Ramię zawiasu jest krótkie i przymocowane do dolnej części klapy, a użytkownik otwiera i zamyka klapę łapiąc za jej górną część. Na owo mocowanie działa spora siła i z czasem plastik zaczyna pękać.

Kolejnym problemem, z którym spotkaliśmy się wielokrotnie w trakcie napraw laptopów to samoczynne wykręcanie się śrubek mocujących zawiasy, zarówno w klapie matrycy jak i w dolnej lub górnej obudowie - zależnie od modelu. Jeśli na mocowaniu utworzy się luz i zawias zacznie ruszać się w obudowie jest tylko kwestią czasu, aż ta się połamie. Warto więc monitorować czy nie ma wyczuwalnego luzu przy zamykaniu lub otwieraniu klapy i od razu interweniować jeśli ten się pojawi. Będzie wiązało się to z rozbiórką laptopa i kosztami ale będą to koszty nieporównywalnie mniejsze od tych związanych z wymianą uszkodzonej obudowy.

Naprawa laptopów Warszawa. Jeśli zauważyłeś, że w Twoim laptopie zawiasy pracują za luźno lub zbyt ciężko, a może doszło już do pęknięcia lub wyłamania obudowy, zapraszamy na bezpłatną diagnozę usterki i wycenę naprawy już w 15 minut. Serwis laptopów Warszawa Ochota, ul. Grójecka 132/1A, tel 22 662 10 55. U nas diagnoza jest zawsze darmowa.

wylamana klapa matrycy asus UX303L

wymiana obudowy matrycy serwis laptopow warszawa

serwis asus ux303l uszkodzone zawiasy wymiana

 

e-max.it: your social media marketing partner