slider repaired 3

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 10:00-18:00
Sb: Nieczynne

wymiana klawiatury w laptopie asus gl552v

Asus GL552V - laptop nie włącza się, nie działa klawiatura

W ostatnich dniach mieliśmy okazję naprawiać jeden z gamingowych laptopów od Asusa - model GL552V. Klient zgłaszał problemy z włączaniem laptopa. Laptop włączał się dopiero po kilkukrotnym naciśnięciu przycisku power. Natomiast gdy już się uruchomił działał dobrze, nie wyłączał się. Nie było też problemów z zasilaniem/ładowaniem. Klient wspomniał też o niedziałających kilku klawiszach na klawiaturze. Sprzęt został przekazany technikowi w celu weryfikacji usterki i jak się okazało oba wymienione wyżej problemy miały wspólny mianownik.

Wymiana klawiatury zgrzewanej z obudową w laptopie Asus

Podłączając klawiaturę do testera sprawdziliśmy poprawność działania każdego klawisza w tym przycisku włączania, który w modelu GL552V umieszczony jest na klawiaturze. Nie funkcjonowało prawidłowo, kilka losowo rozrzuconych po klawiaturze klawiszy, m.in. przycisk włączania laptopa. Klawiatura w tym modelu  jest zintegrowana z palmrestem co sprawia, że wymiana staje się trochę trudniejsza i bardziej czasochłonna. Naprawa jednak jest możliwa bez konieczności wymiany całego palmrestu i z powodzeniem od wielu lat wymieniamy tak zgrzewane klawiatury. Ważne aby taką naprawę wykonać w serwisie zaznajomiony z tematem. W przypadku niedokładnego zgrzania klawiatury z obudową, klawiatura będzie się zapadała w trakcie jej użytkowania. Po zakończeniu czynności serwisowych znów sprawdziliśmy poprawność działania każdego przycisku z osobna, a także podstawowe funkcje laptopa. Na naprawę wystawiliśmy pisemną gwarancję.

Nasi technicy posiadają duże doświadczenie w wymianie zgrzewanych klawiatur. Szybko i sprawnie poradzą sobie z wymianą klawiatury w Twoim laptopie. Jeżeli  laptop uległ uszkodzeniu, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy do serwisu laptopów i tabletów Rapaired przy ul. Grójeckiej 132/1A Warszawa Ochota. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego pod nr tel. 22 662 10 55.

wymiana klawiatury w laptopie asus gl552v

uszkodzona klawiatura serwis asus warszawa

Czyszczenie laptopa z kurzu

Czyszczenie układu chłodzenia i wymiana pasty termoprzewodzącej na procesorze w MacBooku Pro A1706

Wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy powraca temat czyszczenia wnętrza laptopa z kurzu. Czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia w laptopie to jedna z naszych podstawowych usług. Cieszy się ona sporą popularnością ale to właśnie w okresie letnim odnotowujemy większą ilość takich zleceń. Nie podlega wątpliwości, że o drożność układu chłodzenia laptopa należy dbać cały rok. Nieprawidłowo działające chłodzenie negatywnie wpłynie nie tylko na komfort naszej pracy ale również na bezawaryjność sprzętu. Świadomość w tym temacie wzrasta wśród naszych Klientów z roku na rok. Wielu z nich zgłasza się do serwisu na profilaktyczną konserwację laptopa jeszcze przed wystąpieniem pierwszych objawów przegrzewania. Zdecydowanie pływa to bowiem, pozytywnie na żywotność - często, nie taniego przecież - laptopa.

Czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia w Rapaired Serwis Laptopów

Typowe objawy, które jako pierwsze można zaobserwować przy awarii czy niedrożności układu chłodzenia laptopa to:

  • nadmierne nagrzewanie się obudowy
  • spadek wydajności pracy
  • głośna praca wentylatora
  • głośnie tarcie, hałas (terkotanie) z wnętrza komputera
  • ciągła praca wentylatora na bardzo wysokich obrotach
  • zawieszanie się laptopa, blue screeny
  • wyłączanie laptopa i problemy z jego ponownym uruchomieniem


Opisywany przypadek dotyczy laptopa Apple MacBook Pro A1706 z 2017 roku. Klient zgłaszał problemy z szybkim nagrzewaniem się obudowy, a także ze zmniejszoną wydajnością komputera po nagrzaniu. W trakcie wstępnej diagnozy usterki, serwisant zdjął dolną pokrywę laptopa i już na pierwszy rzut oka można było stwierdzić, że laptop kwalifikuje się do czyszczenia. Oczywiście nie tylko niedrożność układu chłodzenia może powodować wspomniane wcześniej objawy. Jednak drożny i prawidłowo zamontowany układ chłodzenia to podstawa. Od tego należy zacząć diagnozę i późniejszą naprawę laptopa.

Zdjęcia poniżej przedstawiają MacBooka już bez dolnej pokrywy. Widzimy płytę główną wraz z wentylatorami, następnie zdemontowany układ chłodzenia i znów układ chłodzenia już po czyszczeniu i montażu. Różnice widać gołym okiem. Początkowo spora ilość kurzu osadzona na łopatkach obu wentylatorów. Po wyjęciu płyty głównej widać także warstwę zbitego kurzu na radiatorze. Zużyta jest też pasta termoprzewodząca na procesorze. Nasza praca polegała na dokładnym wyczyszczeniu wszystkich podzespołów z nagromadzonego kurzu i nałożenie nowej pasty na procesor. Na koniec wykonujemy testy aby potwierdzić czy temperatury nie odbiegają od normy i już laptop może wrócić do swojego właściciela.

Jeśli w swoim laptopie zauważyłeś, któreś z opisanych powyżej objawów niedrożnego/zapchanego układu chłodzenia, zapraszamy do Repaired Serwis Laptopów Warszawa na darmową diagnozę usterki i wycenę naprawy już w 15 minut.

czyszczenie laptopa z kurzu warszawa

zakurzony laptop serwis

czyszczenie laptopa serwis warszawa

nie dziala wiatrak laptop

nie kreci wentylator

konserwacja ukladu chlodzenia w laptopie

plyta glowna macbook naprawa

uklad chlodzenia laptopa

 

brudny laptop macbook

oczyszczenie laptopa serwis

serwis laptopow czyszczenie z kurzu

 

Wymiana baterii w surface book

Surface Book - spuchnięta bateria klawiatury

W ostatnim naszym wpisie omówiliśmy przypadek Surface Booka ze spuchniętą baterią i jej wymiany. Powiedziało się A, trzeba więc powiedzieć B. Kontynuujemy więc wątek spuchniętych baterii w Surface Bookach od Microsoftu. Surface Book to urządzenie dwa w jednym czyli w zależności od potrzeb może być laptopem lub tabletem. Składa się z dwóch modułów - modułu tabletu i odłączanej klawiatury. Nie jest to tylko klawiatura, a raczej stacja dokująca. W odłączanej części znajduje się m.in. klawiatura, touchpad, dodatkowa grafika, złącze usb i bateria. Bateria, która niestety również ma tendencje do puchnięcia. Nie jest to nagminne jednak mieliśmy już egzemplarz Surface Booka w naprawie, gdzie spuchnięte były obie baterie - zarówna ta w tablecie jak i w klawiaturze. Tak więc tematem dzisiejszego wpisu jest: Wymiana baterii klawiatury w laptopie Surface Book.

Wymiana baterii klawiatury Surface Book w Rapaired Serwis Laptopów

Jak to zwykle z puchnącymi bateriami była, właściciel laptopa nie wie, że coś złęgo dzieje się z baterią, dopóki ta nie zacznie rozpychać obudowy. Często w parze przestaje działać też touchpad gdy wypycha go z obudowy, zwiększająca swe rozmiary bateria. Problem ten w Surface Booku jednak nie występuje, tutaj bateria nie jest umieszczona bezpośrednio pod touchpadem. Klient zaalarmowany powiększającymi się gabarytami laptopa zgłosił się z nim do naszego serwisu Repaired w Warszawie. Na miejscu wykonaliśmy darmowe oględziny sprzętu i wycenę naprawy. Klient zostawia swojego Surface'a w serwisie. My wystawiamy pokwitowanie przyjęcia sprzętu do naprawy. Informujemy jeszcze, że zakończenie naprawy potwierdzimy telefonicznie i zabieramy się za naprawę.

W Surface Booku, jak w każdym - jak dotąd - sprzęcie firmowanym logiem Microsoftu nie uświadczymy śrubek, za pomocą których skręcana jest obudowa. Tradycyjnie już, jest ona klejona. Dla wprawionego serwisanta demontaż i ponowny montaż urządzenia nie jest wielkim wyzwaniem. Wydłuża to jednak czas potrzebny na wykonanie naprawy. Taka budowa laptopów i tabletów serii Surface, znacznie utrudnia jednak wykonanie naprawy domorosłym majsterkowiczom, chcącym zrobić to własnym sumptem, a nieposiadającym odpowiedniego doświadczenia i narzędzi.

Wymieniamy więc baterię na nową, sklejamy obudowę i testujemy po naprawie podstawowe funkcje laptopa. Wszystko działa jak należy i sprzęt jest już gotowy do odbioru z serwisu.

Jeśli w swoim laptopie Surface Book zauważyłeś, któryś z opisanych powyżej objawów puchnącej baterii, zapraszamy do Repaired Serwis Laptopów Warszawa na darmową diagnozę usterki i wycenę naprawy. Tak uszkodzona bateria może doprowadzić do awarii innych komponentów laptopa. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do samozapłonu baterii.

spuchnieta uszkodzona bateria surface book

wymiana baterii surface book warszawa

 

wymiana baterii w surface book 1703

Surface Book - odkleja się ekran, wymiana baterii

O puchnących bateriach w laptopach pisaliśmy na naszym blogu wielokrotnie. Do tej pory opisaliśmy już wymianę spuchniętych baterii w laptopach Asus i MacBook. Dziś kolej przyszła na produkty Microsoftu. I choć wpis dotyczy modelu Surface Book to liczna mnoga została tu użyta nie bez przyczyny. Bowiem problem z bateriami występuje również w tabletach Surface Pro 4 i to nawet w większym stopniu. Jest to jednak temat na nasze kolejne wpisy. Dziś tematem będzie Surface Book 1703 i wymiana baterii.

Baterie w trakcie swojego życia, stopniowo zużywają się i tracą swoje parametry. Objawy to szybkie rozładowywanie się baterii, bateria nie ładuje się do pełna, laptop włącza się tylko przy podłączonym zasilaczu, na ekranie laptopa wyświetla się komunikat o konieczności wymiany baterii, a także puchnięcie baterii. Dlaczego tak się dzieje? Zafoliowane próżniowo ogniwa mają skłonności do gazowania gdy są zużyte co powoduje, że bateria puchnie. Baterie montowane wewnątrz laptopa/tabletu, w większości przypadków, nie posiadają plastikowej obudowy co powoduje, że bateria powiększając swoje rozmiary rozpycha obudowę urządzenia.

Wymiana baterii w Surface Book w Rapaired Naprawa Laptopów

Zdjęcia poniżej przedstawiają efekty puchnięcia baterii w Surface Book'u. Ekran z jednej strony całkowicie odklejony i mocno wybrzuszony. Na skutek naprężeń na matrycy, u góry i u dołu ekranu pojawiły się przebarwienia. Na ostatnim zdjęciu widać źródło tych objawów czyli spuchniętą baterię.

Naprawa - co oczywiste - polega na wymianie wadliwej baterii na nową. Aby tego dokonać najpierw trzeba wyjąć wyświetlacz, który jest wklejony w obudowę. To jedyny sposób demontażu urządzenia. Przy odklejaniu i ponownym przyklejaniu ekranu należy zachować szczególną ostrożność aby nie uszkodzić ekranu dotykowego lub matrycy. W przeciwnym wypadku dojdzie jeszcze koszt wymiany modułu wyświetlacza. Dlatego też aby uniknąć dodatkowych kosztów, nie zalecamy osobom bez odpowiedniego doświadczenia samodzielnych napraw. Lepiej zlecić naprawę profesjonalistom.

Warto wspomnieć, że we wszystkich jak dotąd naprawionych przez nas Surface'ach, po wymianie baterii ekran powrócił do pierwotnego stanu. Zniknęły też przebarwienia na matrycy.

Jeśli w Twoim laptopie Microsoft Surface Book 1703 spuchła bateria i odkleja się ekran, zapraszamy do Repaired Serwis Laptopów na darmową diagnozę i wycenę oraz szybką naprawę. Wielokrotnie wykonywaliśmy już wymiany baterii czy ekranów w laptopach i tabletach serii Surface. Oddając swojego Surface'a w nasze ręce , masz gwarancję, że naprawa przebiegnie szybko i bez żadnych kosztownych niespodzianek.

serwis surface book warszawa

odstający ekran surface book serwis

przebarwienia plamy microsoft surface booko naprawa

spuchnięta bateria surface book 1703 wymiana