slider repaired 3

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 10:00-18:00
Sb: Nieczynne

Wymiana baterii w surface book

Surface Book - spuchnięta bateria klawiatury

W ostatnim naszym wpisie omówiliśmy przypadek Surface Booka ze spuchniętą baterią i jej wymiany. Powiedziało się A, trzeba więc powiedzieć B. Kontynuujemy więc wątek spuchniętych baterii w Surface Bookach od Microsoftu. Surface Book to urządzenie dwa w jednym czyli w zależności od potrzeb może być laptopem lub tabletem. Składa się z dwóch modułów - modułu tabletu i odłączanej klawiatury. Nie jest to tylko klawiatura, a raczej stacja dokująca. W odłączanej części znajduje się m.in. klawiatura, touchpad, dodatkowa grafika, złącze usb i bateria. Bateria, która niestety również ma tendencje do puchnięcia. Nie jest to nagminne jednak mieliśmy już egzemplarz Surface Booka w naprawie, gdzie spuchnięte były obie baterie - zarówna ta w tablecie jak i w klawiaturze. Tak więc tematem dzisiejszego wpisu jest: Wymiana baterii klawiatury w laptopie Surface Book.

Wymiana baterii klawiatury Surface Book w Rapaired Serwis Laptopów

Jak to zwykle z puchnącymi bateriami była, właściciel laptopa nie wie, że coś złęgo dzieje się z baterią, dopóki ta nie zacznie rozpychać obudowy. Często w parze przestaje działać też touchpad gdy wypycha go z obudowy, zwiększająca swe rozmiary bateria. Problem ten w Surface Booku jednak nie występuje, tutaj bateria nie jest umieszczona bezpośrednio pod touchpadem. Klient zaalarmowany powiększającymi się gabarytami laptopa zgłosił się z nim do naszego serwisu Repaired w Warszawie. Na miejscu wykonaliśmy darmowe oględziny sprzętu i wycenę naprawy. Klient zostawia swojego Surface'a w serwisie. My wystawiamy pokwitowanie przyjęcia sprzętu do naprawy. Informujemy jeszcze, że zakończenie naprawy potwierdzimy telefonicznie i zabieramy się za naprawę.

W Surface Booku, jak w każdym - jak dotąd - sprzęcie firmowanym logiem Microsoftu nie uświadczymy śrubek, za pomocą których skręcana jest obudowa. Tradycyjnie już, jest ona klejona. Dla wprawionego serwisanta demontaż i ponowny montaż urządzenia nie jest wielkim wyzwaniem. Wydłuża to jednak czas potrzebny na wykonanie naprawy. Taka budowa laptopów i tabletów serii Surface, znacznie utrudnia jednak wykonanie naprawy domorosłym majsterkowiczom, chcącym zrobić to własnym sumptem, a nieposiadającym odpowiedniego doświadczenia i narzędzi.

Wymieniamy więc baterię na nową, sklejamy obudowę i testujemy po naprawie podstawowe funkcje laptopa. Wszystko działa jak należy i sprzęt jest już gotowy do odbioru z serwisu.

Jeśli w swoim laptopie Surface Book zauważyłeś, któryś z opisanych powyżej objawów puchnącej baterii, zapraszamy do Repaired Serwis Laptopów Warszawa na darmową diagnozę usterki i wycenę naprawy. Tak uszkodzona bateria może doprowadzić do awarii innych komponentów laptopa. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do samozapłonu baterii.

spuchnieta uszkodzona bateria surface book

wymiana baterii surface book warszawa

 

wymiana baterii w surface book 1703

Surface Book - odkleja się ekran, wymiana baterii

O puchnących bateriach w laptopach pisaliśmy na naszym blogu wielokrotnie. Do tej pory opisaliśmy już wymianę spuchniętych baterii w laptopach Asus i MacBook. Dziś kolej przyszła na produkty Microsoftu. I choć wpis dotyczy modelu Surface Book to liczna mnoga została tu użyta nie bez przyczyny. Bowiem problem z bateriami występuje również w tabletach Surface Pro 4 i to nawet w większym stopniu. Jest to jednak temat na nasze kolejne wpisy. Dziś tematem będzie Surface Book 1703 i wymiana baterii.

Baterie w trakcie swojego życia, stopniowo zużywają się i tracą swoje parametry. Objawy to szybkie rozładowywanie się baterii, bateria nie ładuje się do pełna, laptop włącza się tylko przy podłączonym zasilaczu, na ekranie laptopa wyświetla się komunikat o konieczności wymiany baterii, a także puchnięcie baterii. Dlaczego tak się dzieje? Zafoliowane próżniowo ogniwa mają skłonności do gazowania gdy są zużyte co powoduje, że bateria puchnie. Baterie montowane wewnątrz laptopa/tabletu, w większości przypadków, nie posiadają plastikowej obudowy co powoduje, że bateria powiększając swoje rozmiary rozpycha obudowę urządzenia.

Wymiana baterii w Surface Book w Rapaired Naprawa Laptopów

Zdjęcia poniżej przedstawiają efekty puchnięcia baterii w Surface Book'u. Ekran z jednej strony całkowicie odklejony i mocno wybrzuszony. Na skutek naprężeń na matrycy, u góry i u dołu ekranu pojawiły się przebarwienia. Na ostatnim zdjęciu widać źródło tych objawów czyli spuchniętą baterię.

Naprawa - co oczywiste - polega na wymianie wadliwej baterii na nową. Aby tego dokonać najpierw trzeba wyjąć wyświetlacz, który jest wklejony w obudowę. To jedyny sposób demontażu urządzenia. Przy odklejaniu i ponownym przyklejaniu ekranu należy zachować szczególną ostrożność aby nie uszkodzić ekranu dotykowego lub matrycy. W przeciwnym wypadku dojdzie jeszcze koszt wymiany modułu wyświetlacza. Dlatego też aby uniknąć dodatkowych kosztów, nie zalecamy osobom bez odpowiedniego doświadczenia samodzielnych napraw. Lepiej zlecić naprawę profesjonalistom.

Warto wspomnieć, że we wszystkich jak dotąd naprawionych przez nas Surface'ach, po wymianie baterii ekran powrócił do pierwotnego stanu. Zniknęły też przebarwienia na matrycy.

Jeśli w Twoim laptopie Microsoft Surface Book 1703 spuchła bateria i odkleja się ekran, zapraszamy do Repaired Serwis Laptopów na darmową diagnozę i wycenę oraz szybką naprawę. Wielokrotnie wykonywaliśmy już wymiany baterii czy ekranów w laptopach i tabletach serii Surface. Oddając swojego Surface'a w nasze ręce , masz gwarancję, że naprawa przebiegnie szybko i bez żadnych kosztownych niespodzianek.

serwis surface book warszawa

odstający ekran surface book serwis

przebarwienia plamy microsoft surface booko naprawa

spuchnięta bateria surface book 1703 wymiana

 

wymiana gniazda w laptopie msi gt70

Naprawa laptopa MSI GT70 - nie ładuje

Przyczyn braku ładowania baterii w laptopie może być wiele. Najczęściej jest to uszkodzone gniazdo zasilania laptopa ale równie dobrze, uszkodzona może być płyta główna, bateria czy zasilacz. Przy problemach z ładowaniem czy włączaniem laptopa najlepiej udać się do profesjonalnego serwisu komputerowego celem zweryfikowania usterki i ewentualnej naprawy. Należy pamiętać, żeby zabrać ze sobą baterię, a także zasilacz do laptopa. Bardzo często w parze z uszkodzonym gniazdem ładowania idzie uszkodzony zasilacz, a konkretnie wtyk zasilacza. Wynika to z tego że gdy gniazdo przestaje łączyć, użytkownik laptopa zaczyna poruszać wtykiem szukając pozycji, aż gniazdo zacznie działać co doprowadza do wyrobienia się również wtyku zasilacza. W opisywanej naprawie laptopa MSI GT70 konieczna była jedynie wymiana gniazda zasilania aby laptop znów działał jak dawniej.

Tytułowy laptop MSI GT70 dostarczony został do Repaired Serwis Laptopów z usterką: nie ładuje, nie włącza się. Laptop od razu został przekazany jednemu z techników do diagnozy i wyceny naprawy. Uszkodzone okazało się gniazdo ładowania, wypalenie się jedngo z pinów gniazda spowodowało przerwę w obwodzie i brak ładowania baterii. Gniazdo nie nosiło żadnych śladów uszkodzeń mechanicznych. Nie było pęknięte czy połamane, a pin w  środku gniazda nie był uszkodzony co często zdarza się na skutek wieloletniej eksploatacji. Przy okazji diagnozy usterki, potwierdziliśmy też poprawną pracę ładowarki. 

Używanie laptopa z gniazdem ładowania, które nie łączy może powodować nadmierne nagrzewanie się tego gniazda, a co za tym idzie uszkodzenie obudowy, wypalenie laminatu i trwałe uszkodzenie płyty głównej. Nie należy zatem bagatelizować problemu i nie czekać z naprawą na ostatnią chwilę gdy laptop przestanie się już włączać.

Dla doświadczonego technika wymiana gniazda ładowania to rutynowa naprawa. Wymaga jednak umiejętności precyzyjnego lutowania i umiejętności poprawnego demontażu i montażu laptopa, dlatego odradzamy samodzielnej wymiany elementów lutowanych na płycie głównej osobom bez odpowiedniego doświadczenia. Lepiej zlecić naprawę profesjonalistom i nie narażać się na nerwy i dodatkowe koszty.

Jeśli zauważyłeś, że Twój laptop nie ładuje baterii lub gniazdo ładowania łączy tylko pod odpowiednim kątem zapraszam na darmową wycenę naprawy do Repaired Serwis Laptopów Warszawa przy ulicy Grójeckiej 132 (Ochota). Na miejscu nasi technicy zdiagnozują problem i zaproponują najlepsze rozwiązanie.

naprawa msi gt70

naprawa asus ux303u

Naprawa laptopa Asus Zenbook UX303U - problem z zawiasem

Problemy z zawiasami w laptopach to usterka z którą spotykamy się bardzo często. Wielokrotnie już opisywaliśmy na naszym blogu naprawy związane z wymianą pękniętych, bądź wyłamanych z obudowy zawiasów. Wspominaliśmy też, że przyczyną problemów z otwieraniem i zamykaniem klapy nie musi być wada samych zawiasów ale równie często - lub chyba nawet częściej - problem stanowi uszkodzona obudowa. Z taką usterką tzn. uszkodzeniem obudowy, spotkaliśmy się przy okazji naprawy tytułowego laptopa Asus UX303U. Nie jest to pierwszy laptop z serii UX303 z taką usterką w Repaired Serwis Laptopów. Bardzo podobny przypadek opisywaliśmy już na blogu we wpisie: "Wymiana klapy matrycy w Asus UX303L". Z tą różnicą, że model laptopa to bliźniaczy UX303L, a usterka dotknęła mocowań obu zawiasów w klapie.

Pomimo tego, że klapa jest aluminiowa to mocowania zawiasów w klapie są plastikowe i to one są tutaj najsłabszym ogniwem. Plastikowe mocowanie wyrwało się z klapy i górna część zawiasu wyszła poza obudowę. Na szczęście nic więcej się nie uszkodziło. Matryca, ekran dotykowy i osłona zawiasów choć wypadła ze swojego miejsca była cała. Warto dodać, że zawiasy były całkowicie sprawne, pracowały z normalnym oporem. Często to właśnie zatarte zawiasy i zwiększony opór ich pracy powodują pękanie obudowy.

Używanie laptopa w takim stanie najpewniej doprowadzi do dalszych uszkodzeń. Widoczny na zdjęciu czarny przewód w okolicy wyłamanego z obudowy zawiasu to antena wifi. Raczej prędzej niż później się przerwie i zostaniemy bez internetu. Zawiasem też biegnie taśma matrycy, ruszający się w obudowie zawias przetrze taśmę, może dojść do zwarcia i uszkodzenia matryc lcd lub płyty głównej.

Aby wymienić klapę matrycy trzeba rozkręcić praktycznie cały komputer. Dla wprawionego serwisanta nie jest duże wyzwanie, zadanie wymaga jednak trochę pracy i czasu. Odradzamy samodzielną wymianę klapy matrycy osobom bez doświadczenia w naprawie notebooków. Z uwagi na to że konieczny jest znaczny demontaż laptopa istnieje duże ryzyko spowodowania dodatkowych usterek. Najczęściej po samodzielnych naprawach spotykamy się ze zwarciami na płycie oraz uszkodzonymi złączami i tasiemkami.

Jeśli zauważyłeś zwiększony opór przy otwieraniu klapy w swoim laptopie lub pojawił się luz i słychać ze środka trzaski i pękanie plastiku czym prędzej udaj się do profesjonalnego serwisu komputerowego celem zweryfikowania usterki. Zapraszamy do Repaired Serwis Laptopów Warszawa na darmową diagnozę i wycenę naprawy. Doświadczeni technicy za darmo sprawdzą usterkę i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.

uszkodzony zawias obudowa laptop ausu ux303u

serwis laptopow asus ux303u