slider repaired 2

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 9:00 - 19:00
Sb: 10:00 - 14:00

Wymiana baterii RTC

Wymiana baterii RTC w laptopie - Serwis laptopów Toshiba

Nie każdy wie, że w laptopie oprócz głównej baterii znajduje się jeszcze jedna mała bateria. Jest to bateria RTC, przez naszych Klientów często nazywana pastylką. RTC to skrót od Real Time Clock, czyli zegar czasu rzeczywistego. Bateria ta służy do podtrzymywania ustawień BIOS-u, a także daty i godziny. Co się stanie jeśli bateria RTC się rozładuje? Pojawią się problemy z uruchamianiem laptopa, data i godzina będą się resetowały każdorazowo po wyłączeniu laptopa, pojawią się problemy z certyfikatami bezpieczeństwa w przeglądarce internetowej, trudności z wejściem na stronę banku czy poczty e-mail lub po włączeniu komputera wyświetli się komunikat "RTC battery is low" lub "CMOS Checksum Error".

Jeden z tych błędów widoczny jest na zdjęciach poniżej w tytułowym laptopie Toshiba Satellite C55-A-1GJ. W takim przypadku pozostaje wymiana baterii na nową i ponowna konfiguracja ustawień BIOS. Najczęściej po tej operacji problemy ustępują, jednak nie zawsze. W przypadku uszkodzenia obwodu RTC / CMOS problem robi się bardziej złożony i do usunięcia usterki potrzebna będzie specjalistyczna wiedza z zakresu napraw płyt głównych. Więcej na ten temat pisaliśmy już wcześniej w artykule pt: "Usterka obwodu RTC / CMOS - objawy i naprawa"

Mimo, że wymiana baterii RTC może wydawać się prostą czynnością, wiąże się jednak z demontażem laptopa i aby uniknąć dodatkowych problemów radzimy skorzystać z usług profesjonalnego serwisu komputerowego.

Jeśli w Twoim laptopie występują wyżej opisane problemy, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy już w 15 minut.

rtc battery is low Toshiba Satellite C55 A 1GJ

rtc error wymiana baterii rtc w laptopie

 

Konserwacja układu chłodzenia

Konserwacja układu chłodzenia w laptopie Lenovo Yoga 510-15ISK

Najczęstszą przyczyną przegrzewania się laptopa jest niedrożność układu chłodzenia i zużyta pasta termoprzewodząca na procesorze i GPU. Zwłaszcza jeśli laptop ma już kilka lat i nigdy nie był czyszczony, różnica w jakości chłodzenia notebooka po wykonaniu konserwacja układu chłodzenia jest kolosalna.

W przypadku Lenovo Yoga 510-15ISK czyszczenie z kurzu nie było konieczne bo tego było niewiele. Przyczyną przegrzewania się laptopa był zablokowany wentylator. Jak się okazało po rozkręceniu notebooka i demontażu układu chłodzenia, między łopatki wentylatora dostał się element plastikowej obudowy całkowicie go unieruchamiając. Jak przyznał nasz Klient, podejrzewał że wentylator nie pracuje. Próbował również dmuchać przez kratki w obudowie sprężonym powietrzem żeby przeczyścić go z kurzu. Nie przyniosło to jednak poprawy, nie chciał samemu rozkręcać laptopa i wtedy zgłosić się po pomoc do nas.

Po usunięciu plastikowej "blokady" i nałożeniu nowej pasty termoprzewodzącej laptop został poddany testom. Cały układ chłodzenia laptopa pracował sprawnie nie dopuszczając do nadmiernego nagrzewania się komputera. W pełni sprawny sprzęt już na drugi został odebrany z serwisu.

Jeśli Twój laptop przegrzewa się, hałasuje wiatrak lub występują jakieś inne problemy z jego pracą zapraszamy do serwisu komputerowego Repaired ul. Grójecka 132/1A Warszawa Ochota. Zachęcamy też do kontaktu telefonicznego pod nr tel 22 662 10 55 lub poprzez zakładkę Napisz do nas.

zablokowany wentylator laptopa Lenovo Yoga 510 15ISK

wymiana pasty w laptopie

wymiana pasty termoprzewodzacej w lenovo yoga 510

 

Wymiana matrycy w laptopie Acer Aspire ES11

Wymiana uszkodzonej matrycy lcd w laptopie Acer Aspire ES1-131

Duża liczba uszkodzeń mechanicznych w laptopach, które trafiają do naszego serwisu to uszkodzenia matryc lcd. Z rozmów z Klientami wiemy, że najczęściej do tego typu uszkodzeń dochodzi na skutek upadku laptopa lub w trakcie transportu. Efekt zazwyczaj jest podobny, pęknięta i częściowo lub całkowicie rozlana matryca, często z widocznymi pionowymi i poziomymi paskami, zaciemniającymi obraz.

Laptop ze zdjęcia to Acer Aspire ES 11 z uszkodzoną matrycą lcd. Od razu po zgłoszeniu laptopa do naprawy, sprzęt został przekazany jednemu z naszych serwisantów który w ciągu 15 minut sprawdził typ zamontowanej w laptopie matrycy i przedstawił kosztorys naprawy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w naprawie laptopów wymiana matrycy to dla nas rutynowa czynność. Jeśli tylko dana matryca jest na stanie magazynowym, jesteśmy w stanie wymienić matrycę na poczekaniu i zakończyć naprawę w ciągu 20-30 minut. Na wykonaną naprawę wystawiamy pisemną gwarancję.

W przypadku problemów z matrycą lcd lub innymi podzespołami laptopa zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy i darmowej diagnozy. Naprawiamy laptopy wszystkich marek. Serwis Repaired mieści się przy ul. Grójeckiej 132/1A na warszawskiej Ochocie. Jesteśmy także do dyspozycji pod nr tel 22 662 10 55. Serdecznie zapraszamy.

peknieta uszkodzona matryca Acer Aspire ES 11

wymiana matrycy laptopa Acer Aspire ES1 131

 

Uszkodzone zawiasy, połamana obudowa Samsung NP530U3C

Problem z zawiasami w laptopie Samsung NP530U3C - wymiana klapy matrycy

Mechanizm otwierania i zamykania klapy w laptopie nieraz nie wytrzymuje próby czasu. Czasem wina leży po stronie zawiasów, a czasem obudowy. Ciężko jest to jednoznacznie ocenić bez rozkręcania laptopa. Efekt jest jednak podobny, nie można swobodnie otwierać ani zamykać klapy matrycy, rozchodzi się  przy tym obudowa i słychać trzask plastiku. Używanie laptopa w takim stanie może doprowadzić do uszkodzenia taśmy matrycy, anteny wi-fi lub samej matrycy lcd.

W dostarczonym do serwisu laptopów Repaired Samsungu NP530U3C występowały trudności w otwieraniu i zamykaniu klapy. Widoczna na zdjęciach połamana klapa matrycy okazała się najsłabszym ogniwem w tym mechanizmie. Klapa choć z zewnątrz była aluminiowa to mocowanie zawiasu przyklejone do jej wewnętrznej strony było plastikowe. I właśnie to plastikowe mocowanie prawego zawiasu zostało wyłamane. Zawiasy były sprawne.

Konieczna była wymiana całej klapy matrycy. Po naprawie zawiasy chodzą płynnie, a przy ruchu klapy nie słychać niepokojących trzasków. Problemy z obudową w modelu laptopa Samsung NP530U3C są nam dobrze znane dlatego w krótkim czasie byliśmy w stanie postawić trafną diagnozę i wykonać naprawę powierzonego nam sprzętu.

Jeśli zauważyłeś, że w Twoim laptopie zawiasy działają z dużym lub ze zbyt słabym oporem, przy otwieraniu lub zamykaniu klapy pojawiły się luzy lub rozchodzi się obudowa w okolicy zawiasów, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy do serwisu laptopów i tabletów Rapaired przy ul. Grójeckiej 132/1A Warszawa Ochota. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego pod nr tel. 22 662 10 55.

polamana obudowa Samsung NP530U3C

uszkodzona obudowa zawias laptop Samsung NP530U3C wymiana

uszkodzone zawiasy laptopa Samsung NP530U3C naprawa