Uprzejmie informujemy, że w dniach

20.04.2019 (sobota) serwis jest nieczynny

23.04.2019 (wtorek) czynne 13:00 - 19:00

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 9:00 - 19:00
Sb: 10:00 - 14:00

Laptop serwis - naprawa Asus X550V - wymiana klawiatury

Nie wszystkie klawisze działają? Pojawiają się niewłaściwe litery? Znaki wpisują się same? Najprawdopodobniej do wymiany jest klawiatura.

Aby to potwierdzić, należy zamontować nową klawiaturę i dokonać testu - lub dysponując specjalistycznym testerem, sprawdzić obecną klawiaturę, bez ponoszenia zbędnych kosztów.

Serwis Laptopów Repaired posiada na wyposażeniu specjalistyczny tester klawiatur, pozwalający na sprawdzenie matrycy klawiatury klawisz po klawiszu. Daje to pewność, że klawiatura jest sprawna, bądź umożliwia określenie, który jej obszar powoduje problem. Bez potrzeby zamawiania części, oczekiwania na dostawę i ponoszenia kosztów, jesteśmy w stanie sprawdzić, czy problemy z klawiaturą leżą po stronie jej samej, czy należy szukać gdzieś indziej, na przykład na płycie głównej.

Zdarza się, że za niewłaściwe działanie klawiatury odpowiada uszkodzone / zalane / zanieczyszczone złącze klawiatury, uszkodzone kondensatory filtrujące przy wspomnianym złączu czy też uszkodzony kontroler KBC (EC). Bywa, że komputer został zalany, nie włącza się, a to, czy klawiatura jest sprawna, czy nie (co jest częste przy zalaniach), ma wpływ na koszt naprawy i decyzję Klienta co do jej opłacalności. Wtedy na ratunek przychodzi tester klawiatur.

Dokładnie z takim przypadkiem mieliśmy do czynienia w przypadku niedawnej naprawy komputera Asus X550V. Komputer został zalany i nie uruchamiał się. Klient przed naprawą chciał wiedzieć, czy konieczna będzie wymiana klawiatury. Test pokazał zwarcia między kolumnami i wierszami klawiatury, co wskazywało na usterkę wynikającą z ingerencji cieczy.

Po naprawie płyty głównej, przed montażem nowej klawiatury, także ją poddaliśmy testowi, aby wykluczyć wady fabryczne. Montaż klawiatury w Asusie X550V jest skomplikowany i pracochłonny, gdyż klawiatura jest zgrzewana z palmrestem. Test klawiatury przed montażem nam oszczędza pracy i wątpliwości, a Klientowi daje pewność właściwie wykonanej usługi.

Jako serwis posiadający wieloletnie doświadczenie w wymianach klawiatur zgrzewanych, jak i montowanych standardowo, dużą uwagę przywiązujemy do tego, by montowana część działała prawidłowo i pozwalała Klientowi cieszyć się komfortową pracą przez kolejne lata. Korzystanie z testera jest więc naturalnym wynikiem naszych potrzeb i troski o zapewnienie jakości.

Jeśli w Twoim komputerze pojawiły się podobne problemy, klawiatura nie funkcjonuje, brakuje klawiszy, klawiatura została zalana, lepi się - zapraszamy na darmową diagnozę. Dołożymy wszelkich starań, aby zdiagnozować przyczynę problemu, zaproponujemy rozwiązanie wraz z wyceną oraz określeniem terminu naprawy. Nasz adres to Warszawa Ochota, ul. Grójecka 132/1A

test klawiatury laptopa asus x550v

 

 

e-max.it: your social media marketing partner

Procedura naprawy

  • 1-darmowa-diagnoza-i-wycena-naprawa-laptopow.png
  • 2-kosztorys-naprawy-laptopa-warszawa.png
  • 3-szybka-naprawa-laptopa-warszawa.png
  • 4-testy-po-naprawie-serwis-warszawa.png
  • 5-kontakt-z-klientem-naprawa-notebook.png
  • 6-gwarancja-na-naprawe-laptop-serwis.png