Uprzejmie informujemy, że w dniach

20.04.2019 (sobota) serwis jest nieczynny

23.04.2019 (wtorek) czynne 13:00 - 19:00

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 9:00 - 19:00
Sb: 10:00 - 14:00

Tablet serwis - naprawa Alcatel OneTouch Pixi 8070

Najczęściej spotykanym problemem związanym z tabletami jest uszkodzenie gniazda ładowania (USB). Tablet początkowo ładuje normalnie, następnie ładuje tylko w określonej pozycji - najczęściej po dociśnięciu wtyku, a ostatecznie nie ładuje wcale. Jeśli po wymianie kabla na nowy, dobrej jakości, dalej nie ma ładowania, z bardzo dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić uszkodzenie gniazda USB.

Aby ładowanie przebiegało prawidłowo, a tablet pobierał odpowiedni prąd z ładowarki (co przekłada się na czas ładowania), niezbędne jest poprawne działanie gniazda USB. Nie chodzi tylko o styki napięcia zasilania i masy. Potrzebne jest także właściwe połączenie na pinach komunikacyjnych. Jeżeli któryś ze styków gniazda jest uszkodzony, ładowanie albo nie będzie się odbywać, albo będzie bardzo powolne.

Z takim uszkodzeniem mieliśmy do czynienia w omawianym tablecie Alcatel OneTouch Pixi 8070. Gniazdo z zewnątrz wyglądało na sprawne, podłączenie wtyku odbywało się wyraźnym klikiem, bez luzów. Test na zasilaczu laboratoryjnym pokazał jednoznacznie, że urządzenie reaguje na poruszanie wtykiem w gnieździe poprzez zmiany w pobieranym prądzie. Jest to sygnał, że któryś ze styków gniazda nie łączy (może to być uszkodzenie styku, zimny lut, oderwane pole lutownicze). Demontaż gniazda poprzez ostrożne (w pobliżu jest złącze kamery, które łatwo stopić) wylutowanie go z użyciem gorącego powietrza (lutownica hot air) potwierdziło podejrzenia. Fragmenty trzech z pięciu pinów gniazda micro USB pozostały na płycie głównej - styki był uszkodzone mechanicznie na skutek naprężeń. Na szczęście pola lutownicze były całe. Pozostało tylko usunięcie resztek pinów, wyczyszczenie pól i przelotek montażowych i wlutowanie nowego gniazda. Ponowny montaż tabletu oraz test zamknął proces naprawy. Ładowanie wróciło do normy.

Uszkodzenie gniazda USB to tak, jak wspomnieliśmy na początku, najczęstsza przyczyna problemów z ładowaniem baterii w tablecie. Oczywiście nie jedyna. Doświadczenie i praktyka w naprawie tabletów pozwala nam zdiagnozować większość usterek zarówno ładowania akumulatora, jak i innych. Zapraszamy do Serwisu Laptopów i Tabletów REPAIRED przy ul. Grójeckiej 132 na darmową, piętnastominutową diagnozę.

tablet alcatel onetouch pixi 8070 naprawa warszawa

 

plyta glowna pola lutownicze gniazda micro usb

Gniazdo usb wylutowane z płyty głównej, pola lutownicze wyczyszczone, płyta przygotowana do wstawienia nowego gniazda.

 

serwis alcatet tablet warszawa

Gniazdo micro usb wlutowane na swoje miejsce, płyta zamontowana do obudowy.

 

 

e-max.it: your social media marketing partner

Procedura naprawy

  • 1-darmowa-diagnoza-i-wycena-naprawa-laptopow.png
  • 2-kosztorys-naprawy-laptopa-warszawa.png
  • 3-szybka-naprawa-laptopa-warszawa.png
  • 4-testy-po-naprawie-serwis-warszawa.png
  • 5-kontakt-z-klientem-naprawa-notebook.png
  • 6-gwarancja-na-naprawe-laptop-serwis.png